Domů / MOTORKA / Oleje a maziva / Motorové oleje

Motorové oleje

(17)

Dnešní trh nabízí široký výběr všech možných značek, typů i kvalit olejů. Nemůžete se v nich vyznat? Oleje se podle chemického původu dělí na:

  • minerální (jsou ropného původu, jejich nevýhodou je nízký viskozitní index. Tzn., že dle momentální teploty je studený olej velmi hustý a teplý olej velmi řídký. Tyto oleje mají ale obecně nižší cenu)
  • syntetické (jsou vyrobené z chemických sloučenin, mají vyšší viskozitní index, tzn., že rychle zaplní studený motor, i za vyšších teplot si udržují bezpečnou vrstvu olejového filmu, obecně mají lepší mazací schopnosti, déle vydrží)
  • polosyntetické nebo částečně sysntetické (často se užívá název semi syntetické. Jedná se o minerální oleje se syntetickou složkou)

​Vždy bychom měli dodržovat viskozní a výkonnostní třídu oleje, kterou výrobce doporučuje v instrukční knížce. Údaj o viskozitě nás infrormuje o použitelnosti oleje při daném teplotním rozmezí (specifikace SAE). V zimě se užívají viskozní třídy 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W v létě 20, 30, 40, 50, 60. Celoročně jsou nejvhodnější pro středoevropské klima 10W40 a 5W50.


Vyberte parametry zboží
Výrobci
Skladem
Strana 1 / 2
1
Výrobků na stranu: 12 24 48 96 Třetinová galerie Malé řádky
 Název Cena
Strana 1 / 2
1
Výrobků na stranu: 12 24 48 96
 Název Cena